ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

7 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają uświadomić dzieciom i dorosłym, że zwierzęta to także żywe istoty, które zasługują na odpowiednie traktowanie i mają swoje prawa. Tego dnia zwraca się szczególną uwagę na zwierzęta bezdomne oraz te, które są ofiarami ludzkiej agresji.

Przedszkolaki ze Skibniewa gościły tego dnia w przedszkolu pana Szymona Leśniczuka, pracownika Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim, któremu bliskie są sprawy porzuconych zwierząt przebywających na terenie miejscowego schroniska. Dzieci przekazały na ręce pana Szymona drobne akcesoria i karmę dla psów,którą przez kilka tygodni gromadziły w wyznaczonych na terenie placówki miejscach. Wysłuchały ważnych informacji na temat mieszkańców schroniska i najpilniejszych spraw związanych z jego sprawnym funkcjonowaniem. Zobowiązały się do dbania o swoich domowych pupili i pamiętania o tych, które prawdziwego domu nie mają...

Dziękujemy Rodzicom naszych wychowanków za wsparcie naszej inicjatywy.

Wychowawczynie Przedszkola